SPORT

FITANO club
cvičení rodičů s dětmi od 1,5 let, baby aerobik od 4 let, junior aerobik od 8 let, cvičení pro dospělé od lehkých forem (pilates, kalanetika), posilovací hodiny, lekce taneční pro vyspělou klientelu, lekce pro seniory a lidi se zdravotním omezením
Klub biatlonu BK SMTu Poruba
Biatlon, zimní olympijský sport, je sportovní odvětví, jehož základním principem je provádění střelby z malorážní pušky v průběhu fyzického zatížení na sklopné terče.
ŠO TJ VOKD Poruba
Šachový oddíl s dlouholetou tradicí (nedávno jsme oslavili 50 let existence), zabývající se zejména prací s mládeží. Nyní máme okolo 70ti členů, pořádáme řadu turnajů a hrajeme týmové soutěže od městských až po krajský přebor.
Taneční studio Ostrava
Taneční, rytmická a pohybová výchova pro děti od 5 let, soutěžní sportovní tanec, taneční kurzy pro dospělé (flamenco, kondiční tanec, latinské tance, pohodové taneční)
TJ VOKD Ostrava - Poruba
mládežnický atletický oddíl se sportovními třídami na ZŠ Porubská 832 v Ostravě - Porubě
CO SE DĚJE V PORUBĚ

Pohádkový muzikál Králíci z klobouku
Veselé peripetie populárních králíků Boba a Bobka uvede Kulturní centrum Poruba v neděli 11. října 2015 v 10.00 hod. ve společenském sále Domova Slunečnice na ulici 17. listopadu v Porubě. Pohádkový muzikál Králíci z klobouku v podání profesionálního Divadla Špílberg Brno je vhodný pro děti od 3 let.
Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji Kulturního centra Poruba na Hlavní třídě 583/105. Bližší informace získáte na tel. č. 596 940 851, 54, 58 nebo na www.kcporuba.cz.
11. října, 10:00 hod.
Kulturní centrum Poruba

Rej broučků rozsvítí Porubu
Kulturní centrum Poruba a klaun Hopsalín zvou děti a jejich rodiče na tradiční Rej broučků a berušek, který se uskuteční v pátek 16. října od 17.30 hod. na prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě v Porubě. Broučci a berušky se mohou těšit na zábavnou show zakončenou lampiónovým průvodem. Akce pro celou rodinu se koná pouze za příznivého počasí.
16. října, 17:30 hod.
Kulturní centrum Poruba

Soutěž v recitaci poezie a prózy
Studenti středních škol se mohou do 14. října přihlásit prostřednictvím svých škol do recitační soutěže Šavrdův pohár, kterou pořádá v pondělí 19. října Kulturní centrum Poruba, příspěvková organizace. Recitátoři budou soutěžit před odbornou porotou v přednesu básně či prózy dle vlastního výběru. Nejlepší interpreti budou za své výkony odměněni věcnými cenami.
Letošní 21. ročník soutěže proběhne ve společenském sále Domova Slunečnice Ostrava na ulici 17. listopadu v Porubě. Více informací se dozvíte na tel. č. 596 940 851, 58 nebo na www.kcporuba.cz.
Realizováno za finanční podpory statutárního města Ostravy.
19. října
Kulturní centrum Poruba

Senioři se naučí poskytovat první pomoc
Kulturní centrum Poruba přináší pro seniory podzimní novinku v podobě jednorázového kurzu První pomoc pro seniory a senior v dopravě. Účastníci se v první části kurzu dozvědí, jak poskytnout první pomoc rychle, bezpečně a efektivně, jak rozpoznat životu ohrožující stavy, nebo jak komunikovat s integrovaným systémem záchranné služby. Druhá část je seznámí s bezpečnou mobilitou ve stáří. Kurz se uskuteční ve čtvrtek 22. října od 13.00 hod. v Centru volného času na ulici Vietnamská 1541 v Porubě. Do kurzu se můžete přihlašovat od 21. září v kulturním a informačním centru na Hlavní třídě v Porubě. Vstup pro seniory v rámci projektu „Moderní stáří“ je zdarma, kapacita kurzu je omezena. Realizováno za finanční podpory statutárního města Ostravy. Bližší informace získáte na www.kcporuba.cz nebo na tel. č. 596 940 851, 52, 54.
22. října, 14:00 hod.
Kulturní centrum Poruba

přidání firmy na www.poruba.cz
Pokud máte firmu, která sídlí a nebo působí v Ostravě - Porubě a chcete, aby byla přidána na stránky www.poruba.cz vyplňte tento formulář.
info@poruba.cz